ВМРО-ДПМНЕ: Фијаско на неколкугодишната кампања на СДС

Од:

Последните неколку години СДС водеше кампања дека Груевски управува со ВМРО-ДПМНЕ, за сега нивната кампања да доживее целосно фијаско и тие самите да прават сценарија, преговори и договори и планови споменувајќи го токму името на Груевски. Колку ли понижувачки и жално им изгледаат сега на членовите на СДС билбордите кои ги објавуваа пред неколку години. Нивната сопствена партија ги искористи и излажа, се вели во партиската реакција на ВМРО-ДПМНЕ.

„Јавноста доживеа да види како пропагандистите на СДС токму ви неговото име гледаат спасител на СДС. Разочарувачки е што некој воопшто влегувал во вакви дилови и математики спротивно на волјата на огромно мнозинство на граѓаните. Но како велат очајните потези се повлекуваат од луѓе кои немаат многу избор, па оттука јасно ни е зошто СДС се одлучиле на ваква операција. СДС знаат дека хи чека жесток пораз. Самите се посипаа со пепел и сега им преостанува само да расфрлаат пердуви со своите партнери и да го очекуваат изборниот пораз и катастрофа кој им следи – велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

Трибина на ВМРО-ДПМНЕ: Се загуби 70-годишната траекторија во образовниот процес на лицата со попреченост

ВМРО-ДПМНЕ: Лажна вест на СДС е дека Гази Баба е задолжена

ВМРО-ДПМНЕ: Власта на Ковачевски намерно го осиромаши народот за да се обиде да го поткупи со 1.000 денари месечно

ВМРО-ДПМНЕ: На лагите на Арсовска дека не должи на приватните превозници им дојде крајот

ВМРО-ДПМНЕ: За косата на Шекеринска 4 години затвор, а за украдени 1 милион евра две и пол години

Предраг Петровиќ

Мицкоски – Обрајен: Стратешки интерес на Македонија е заштита на националните и идентитетски обележја и влез во ЕУ