radar

Македонија

Вчера полицијата „подели“ 514 казни за брзо возење на територија на цела држава

А1он
Во спроведена засилена акциска контрола за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, во текот на вчерашниот ден на ниво на
Магазин

Колку луѓе ја дочекаа Нова година на небото? Во моментот на пристигнување на 2024 летале 10.560 авиони

А1он
Flightradar, страница на која можете да ги следите летовите на авионите, објави колку авиони имало во воздухот низ светот во времето на новата година. With
Македонија

252 санкционирани возачи во Скопје, 110 за брзо возење

А1он
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (26.08.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени
Македонија

Акциска контрола во Прилеп, приведено едно лице, седум санкционирани возачи

А1он
Изминатата вечер (31.07/01.08.2022) од страна на патролни тимови составени од полициски службеници од Одделот за униформирана полиција, Единицата за брзо распоредување, Посебната единица за поддршка,