pukanje

Свет

(ВИДЕО) Во Москва отворен оган кај метро станица, пронајдени две тела

А1он
Во близина на метро станицата „Новеи Черемушки” во Москва е отворен оган, а според првичните информации, едно лице е убиено, а друго извршило самоубиство, изјави
Македонија

Престрелка на „Партизанска“

А1он
Вечерва во 18:35  на булевар „Партизански одреди“ во Скопје дошло до пукање.  Според пријавата која пристигнала до полицијата пукањето се случило во 18:35 часот, и неофицијално
Македонија

Притвор за двајца учесници во вооружената престрелка во Куманово

А1он
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица од деветмината кои се гонат за вооружената престрелка
Македонија

Приведени девет лица за престрелката во Куманово

А1он
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Куманово, заедно со увидни екипи од Министерството за внатрешни работи, извршија увид на лице место во Куманово каде
Македонија

Почина повредениот во престрелката во Куманово

А1он
Повредениот од огнено оружје во престрелката во Куманово им подлегна на повредите, потврдија од Ургентниот центар во Скопје. Лицето беше повредено синоќа околу 18:30 часот
Свет

Ученик ранет при вооружен напад во средно училиште во САД

А1он
Еден ученик е ранет денеска при вооружен напад во средното училиште „Шарлот Мекленбург“ во американската сојузна држава Севенра Каролина. Како што соопшти локалната полиција, извршител