raneta

Македонија

Тешки повреди има жената која синоќа беше ранета на патарина кај Прешево

А1он
В.Ј. (30) вчера била ранета во пукање на патарина кај Прешево и била оперирана. Таа билa донесен во Универзитетскиот медицински центар Ниш половина час по
Регион

Брат ја избоде сестрата со нож затоа што користела интернет

А1он
Во селото Долна Трница, кај Трговиште (Србија), 12-годишно момче во семејниот дом со кујнски нож ја избоде сестра си во препоните од левата страна по