Ќерка со нож си ја ранила 76 – годишната мајка

Од:

МВР информираше дека вчера во 19.40 часот во пoлициската станица Македонски Брод, од Здравствен дом во градот било пријавено дека кај нив со повреди од остар предмет била донесена 76 – годишна жена од село од Македонски Брод.

Според пријавеното, таа била повредена од нејзината ќерка. Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Тешки повреди има жената која синоќа беше ранета на патарина кај Прешево

Горан Наумовски

СДСМ и коалицијата го презеде мнозинството во Советот на Македонски Брод

Брат ја избоде сестрата со нож затоа што користела интернет

Горан Наумовски

Само 11 матуранти, а 22 професори во гимназија во Македонски Брод – Во еден клас ќе матурираат тројца

Орце Костов

Домот на културата во Македонски Брод реализира пет проекти со финансиска подршка од Министерството за култура

А1он

Треска се излеа кај Македонски Брод, силните врнежи ги оштетија и патиштата до повеќе села во Поречијата

А1он