protest

Економија

АМАН: Лопови, нема да ви плаќаме веќе

А1он
Граѓаните, организирани од движењето АМАН и преку социјалните мрежи, незадоволни од ноивите пооскапувања на струјата, бензините и парното, вечерва се собраа пред Регулаторната комисија да
Економија

Видео: Почетокот на протестот против поскапувањата

А1он
Стоп за поскапувањата на бензинот, парното, струјата. Погледнете ја атмосферата на почетокот на протестот пред Регулаторната комисија, спроти Триумфалната порта.
Македонија

Протест на жителите на Кисела Вода

А1он
Жителите на населбата Градинар протестираа поради основните услови за живот во ова населено место. „Недозволиво е во 21 век населено место кое егзистира повеќе децении
Македонија

Со свирчиња и извици „лопови“, Славија повторно на протест

А1он
Поранешните вработени на „Славија“, не се откажуваат од своите пари. Свесно дека со нив се манипулира и денеска на пеколно топлото време,протестираа пред владата. Со
Македонија

Славија: „Излези Грујо сега на тераса за да ја видиш нашата мака“

А1он
И денеска на пеколно топлото време, поранешните вработените во АД „Славија“ не се откажуваат од протестите за своите пари. Извикуваа „лопови“, „лопови“, и пеејеа „Излези
Македонија

17 вработени добија отказ од Меморијалниот центар на Тоше

А1он
Вработени во Меморијалниот центар на Тоше Проески во Крушево кои овде работеа преку Aгенцијата за вработување излегоа на мирен протест, откако директорката на музејот утрово