pretepan

Македонија

ВИДЕО: Снимката ништо не докажува – мора да се утврди кој кого тепа, вели адвокатот на обвинетиот за тепањето на Пендиков

А1он
Заврши денешното рочиште за судењето за Илија Спасески, еден од обвинетите за претепувањето на Христијан Пендиков Оштетениот Христијан Пендиков не присуствуваше затоа што треба да
Спорт

Поранешен босански фудбалер претепан и застрелан во глава

А1он
Поранешниот фудбалер на Железничар и на Вележ, Алмир Рашчиќ, се наоѓа во кома откако бил претепан и застрелан, пишуваат босанските медиуми. Синоќа околу 22 часот
Регион

ВИДЕО: Пијани хрватски полицајци претепале момче затоа што им звучелo како Србин

А1он
Во хрватското место Корлат кај Бенковац, во близина на Задар, во ноќта меѓу саботата и неделата, двајца полицајци во алкохолизирана состојба претепале човек поради тоа