pozar mkd

Видео Македонија

(ВИДЕО) Две возила изгореа во Аеродром: „Не разбуди силен звук, слушнавме пукање на гуми“

Орце Костов
Две возила се опожарени во пожар кој настанал околу четири часот утринава во близина на ТЦ Скопјанка во скопската населба Аеродром. Во пожарот нема повредени
Македонија

Куќа уништена од удар на гром во охридското село Ливоишта

А1он
Куќа изгоре во пожар што вчера вечер избувна во охридското село Ливоишта. На лице место интервенираа екипи на Територијалната противпожарна единица од Охрид, како и
Видео Македонија

ВИДЕО: Пожар на Смилковско езеро, густ чад се крена над Гази Баба

Орце Костов
Густ црн чад се крена над населбите во општина Гази Баба откако се запалила трската на Смилковско езеро во близина на Железарница. Граѓаните реагираа на