pozar mkd

Македонија

Пожар над месноста Еврејски гробишта во Битола

А1он
– Попладнево избувна пожар над месноста Еврејски гробишта во Битола кои се наоѓаат на северо-источната страна на градот. Гори сува трева и нискостеблести растенија. Територијалната
Македонија

Бандера се запалила ноќеска во Росоман, интервенирале кавадаречките пожарникари

А1он
Бандера се запалила ноќеска во Росоман, интервенирале кавадаречките пожарникари. Како што појаснуваат од Територијалната противпожарна единица од Кавадарци за МИА, околу полноќ добиле повик за
Македонија

Пожар во стан кај ТЦ Бисер – го гаснат деветмина пожарникари со три возила

А1он
Пожар избувна претпладнево во стан во скопската населба Аеродром. Пожарот се случи во зграда која се наоѓа зад трговскиот центар Бисер. Огнот започнал да се
Македонија

Изгоре локомотива на „Македонски железници“ кај Велес

А1он
Локомотива од товарен воз на ЈП „Македонски железници“ се запалила попладнето во близина на железничката станица во Велес. Од ЦУК информираа дека интервенирале противпожарни екипи
Македонија

Локализиран пожарот во Прилеп, пожарникарите остануваат на терен

А1он
Големиот пожар што околу 13 часот ја зафати прилепската конфекциска фабрика „Тила“ е локализиран, но се уште пожарникарите работат да ги доизгаснат некои горливи материјали
Македонија

Пожар предизвикан од плински уред во скопски Карпош

А1он
Пожар предизвикан од плински уред попладнево избувнал во стан на улицата „Разловечко востание“ во Карпош 4. Повредени лица нема, причинета е материјална штета. Командантот на
Видео Македонија

(ВИДЕО) Две возила изгореа во Аеродром: „Не разбуди силен звук, слушнавме пукање на гуми“

Орце Костов
Две возила се опожарени во пожар кој настанал околу четири часот утринава во близина на ТЦ Скопјанка во скопската населба Аеродром. Во пожарот нема повредени
Македонија

Се запали автомобил спроти Владата, во центарот на Скопје

А1он
Возило марка „Опел“ попладнево се запали во центарот на Скопје, на булеварот спроти Владата. За гаснење на огнот, што го зафати возилото некаде околу 14