Пожар предизвикан од плински уред во скопски Карпош

Од:

Пожар предизвикан од плински уред попладнево избувнал во стан на улицата „Разловечко востание“ во Карпош 4. Повредени лица нема, причинета е материјална штета.

Командантот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје, Звонко Томески за МИА информира дека пожарот е изгаснат и дека на терен биле испратени три возила и осум пожарникари.

Би можело да ве интересира

Изгоре локомотива на „Македонски железници“ кај Велес

Ана Ололовска

Пожарот во Прилеп целосно изгаснат по полноќ

Ана Ололовска

Локализиран пожарот во Прилеп, пожарникарите остануваат на терен

Ана Ололовска

Избувна пожар во прилепската текстилна фабрика „Тила“

Катерина Павлова-Николовска

30-дневен притвор за 57-годишникот пријавен за предизвикување пожар

Ана Ололовска

Опожарена трска на брегот на Охридското Езеро кај Струга

Ана Ололовска