(ВИДЕО) Две возила изгореа во Аеродром: „Не разбуди силен звук, слушнавме пукање на гуми“

Од:

Две возила се опожарени во пожар кој настанал околу четири часот утринава во близина на ТЦ Скопјанка во скопската населба Аеродром. Во пожарот нема повредени лица, а го пријавил жител од блиската зграда кој се разбудил од силниот звук.

„Не разбуди силниот звук во четири часот наутро. Слушнавме пукање на гуми, се исплашивме од големиот оган и чад. Веднаш пријавивме во Пожарна и пожарот набрзо беше изгаснат“, истакна за „А1он“ очевидец од настанот.

Настанот за „А1он“ го потврдија и од МВР.

„Во 04.15 часот во Полициската станица Аеродром било пријавено дека на бул.„Кузман Јосифовски Питу“ настанал пожар во патничко возило „рено клио“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на правно лице од Скопје и патничко возило „бмв“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на А.Р.(31) од Скопје. Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје“, рекоа од МВР.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Уапсени кумановци и кратовци, криумчари на мигранти: Биле дел од меѓународна група, им земале од 2000 до 4000 евра

Спасовски од Штип: Граѓаните ми посочија за одредени криминални активности во некои институции

Орце Костов

Лудуваат на автопат: На Скопје-Тетово возеле со 227 и со 214 километри на час

Кражба во казино во Скопје, физички нападнат вработен во обезбедувањето

Ана Ололовска

Тешко повреден полицаец, паднал со мотоцикл

Ана Ололовска

Масовна тепачка во Градски парк

Ана Ололовска