petro porosenko

Македонија

Руските комичари за А1он: Го избравме Заев откако почна да ја обвинува Москва

Галена Николовска-Ризвановиќ
Македонија ја избрале поради преименувањето на државата, Путин не успеале да го добијат телефонски, а за разговор со Макрон чекале две години, откриваат за „А1он“ Алексеј
Свет

Украина: Комичарот Зеленски води во анкетата за претседателските избори

А1он
Најновото истражување во Украина покажа дека популарниот комичар, 41-годишниот Владимир Зеленски, води во кампањата за претседателските избори. Истражувањето, кое е спроведено од киевскиот Институт за