orban

Македонија

Приватниот авион на Орбан, летал за Белград еден ден откако Груевски објави дека бара унгарски азил

А1он
Луксузниот приватен авион што го користи унгарската владејачка и бизнис-елита, меѓу кои и премиерот Виктор Орбан, откако неколку недели бил приземјен во Виена, рано утрото
Свет

Европските Зелени го обвинуваат Орбан дека се обидува да предизвика конфликт

А1он
Европската партија на Зелените објави соопштение за бегството на Никола Груевски во Унгарија и обвинува дека Орбан сака да испровоцира конфликт. – Премиерот Орбан е
Свет

(ВИДЕО) Орбан на прашање зошто Груевски не е во транзитен центар: Прашајте ги правниците

А1он
Унгарскиот премиер, Виктор Орбан, запрашан од „24.ху“: „Како може криминалец од Македонија илегално да влезе во Унгарија и зошто не е во транзитната зона?“, кусо
Свет

Орбан: Унгарија се придржува кон своето право да си ја брани границата

А1он
Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави дека Европската унија сака од некои од нејзините членки да ја преземе одбраната на надворешните граници за да го олесни
Свет

Орбан со остри напади кон Европскиот парламент за извештајот „Саргентини“

А1он
Ден пред клучно гласање на Европскиот Парламент за суспензија на правото на глас на Унгарија во ЕУ, премиерот Виктор Орбан одржа жестока дебата со европратениците.
Македонија

Еурактив: Орбан се обидува да го поткопа решението за спорот со името

А1он
Европскиот портал Еурактив утрово ги пренесува пораките на унгарскиот премиер Виктор Орбан објавени за време на митингот на најголемата макеоднска опозициска партија во кои тој
Македонија

Мицкоски-Орбан: Унгарија ќе ја поддржува Македонија кон евро-атлантските интеграции

А1он
Денес Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ д-р Христијан Мицкоски, придружуван од потпретседателот Александар Николоски, оствари средба со Премиерот на Република Унгарија и лидер на владејачката партија ФИДЕЗ,
Македонија

(ВИДЕО) Груевски по средбата со Орбан и Јанша: Изборите во Македонија се одржуваат во лоша и непријатна атмосфера

А1он
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска во Охрид одржа средба со премиерот на Унгарија, Виктор Орбан и претседателот на Словенечката СДП, Јанез Јанша, а по