opstina Centar

Македонија

Општина Центар: На улицата Капиштец за прв пат е поставена нова атмосферска канализација

А1он
Општина Центар реагира на прес-конференцијата на Васко Робовалиев од ВМРО-ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ продолжува со изнесувањето на лаги и манипулации, сѐ со цел да ја деградира работата
Македонија

Општина Центар: Наставата во ООУ „Гоце Делчев“ почнува во понедленик

А1он
Oпштинското основно училиште „Гоце Делчев“ вчера попладне беше посетено од Државен санитарен инспектор кој утврди дека сите проблеми за непречено одвивање на образовниот процес се
Македонија

Општина Центар: Граѓаните да пријават штети на јавни површини

А1он
Општина Центар ја информира јавноста дека по денешното невреме, формирано е општинско координативно тело за увид на јавните површини погодени од невремето и констатација на
Македонија

Општина Центар започнува со целосна реконструкција на улицата Ѓуро Ѓоновиќ

А1он
Маџир Маало, една од најстарите скопски населби нема да остане запоставена и заборавена порача градоначалникот на општина Центар Саша Богдановиќ денеска на прес конференција и
Македонија

Општина Центар: Улицата „Ѓуро Ѓоновиќ“ ќе добие нова канализациона мрежа, асфалт и тротоари

А1он
„Општина Центар ја прифаќа забелешката од денешното соопштение на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Центар, иако не наведуваат дека фотографиите и текстот за водата на раскопана
Македонија

Продолжен рокот за преиспитување на ДУП-те во општина Центар

А1он
Советот на општина Центар со мнозинство гласови од советниците ја изгласа одлуката за запирање на спроведување на 31 Детален урбанистички план. Времетраењето на мораториумот е
Видео Македонија

ВИДЕО: Општина Центар ќе поставува енергетски ефикасни фасади на зградите

А1он
Општина Центар распиша оглас за субвенционирање на енергетски ефикасни фасади за сите постари станбени единици во општината, информираше денеска градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ.
Македонија

Општина Центар адаптираше современ простор за времен престој на децата со церебрална парализа

А1он
Од наредната недела , 40 деца од Центарот за деца со церебрална парализа ќе се преселат во нов времен објект до ООУ „ 11 Октомври“,
Македонија

Богдановиќ: Ќе работиме на решенија да се намали или избегне сообраќајот секаде каде е тоа можно

А1он
Сообраќајниот и урбаниот хаос, проблемот со паркирањето, преголемата висина на објектите се едни од проблемите во општина Центар за чие решавање одговор бараа советниците и
Македонија

Општина Центар гради потпорен ѕид на улица „Христо Чернопеев“ на Водно

А1он
Општина Центар работи на решавање на проблемот со ерозија на земјиштето на улица „Христо Чернопеев“ на Водно. Започна изградбата на потпорен ѕид во должина од