odbojka mak

Спорт

Македонија ќе игра за трофејот во одбојкарската Сребрена лига

А1он
Македонската одбојкарска репрезентација ќе игра во финалето на Сребрената лига откако во драматичното полуфинале на завршниот турнир кој се одржува во Струмица со 3-2 во
Спорт

Македонските одбојкари со максимални три победи се враќаат од Данска

А1он
Македонската одбојкарска репрезентација со максимални три победи го заврши вториот турнир од Европската сребрена лига. Попладнево во Шлагелсе, Македонците беа поуспешни од кипарската селекција со
Спорт

Македонските одбојкари го совладаа Израел во Евролигата

А1он
Македонскиот одбојкари ја забележаа втората победа на турнирот во Шлагелсе од Европската сребрена лига, триумфирајќи попладнево со 3:1 над Израел. Во неизвесен натпревар што траеше
Спорт

Македонските одбојкари денеска против домаќинот Данска во Евролигата

А1он
Македонската одбојкарска репрезентација денеска во Шлагелсе ги продолжува натпреварите од групната фаза во Европската сребрена лига во обид да се реваншира на домаќинот Данска за
Спорт

ОФМ ќе биде коорганизатор на Европско првенство 2023

А1он
Македонската одбојкарска федерација ја доби организацијата на една од групите на машкото сениорско Европско првенство во 2023 година. Ова значи дека македонските одбојкари третпат по
Спорт

Јанта волеј и Џио Струмица ги освоија трофеите во одбојкарскиот Куп на Македонија

А1он
Екипите на Јанта волеј Кисела Вода и Џио Струмица ги освоија трофеите во Купот на Македонија. Јанта волеј Кисела Вода забележа победа над Вардар со
Спорт

Викендов во Струмица завршница на одбојкарскиот куп во машка и женска конкуренција

А1он
Од утре до недела во спортската сала „Парк“ во Струмица ќе се одржи завршницата на одбојкарскиот Куп на Македонија во машка и женска конкуренција. На
Спорт

Софија успешно ја продолжува одбојкарската лоза на Ричлиеви

А1он
Одбојкарката Софија Ричлиева (21) неколку сезони успешно настапува во повеќе странски првенства. Македонската репрезентативка, по настапите во екипи во Косово и Турција, од лани игра
Спорт

Мојсовски: Пласманот на ЕП е огромен успех за македонската одбојка и спорт

А1он
Директорот на Агенцијата за млади и спорт (АМС), Наумче Мојсовски денеска организираше прием по повод пласманот на македонската одбојкарска репрезентација на 32-то Европското првенство (ЕП),
Спорт

Mакедонските одбојкари вторпат ја совладаа БиХ во квалификациите за ЕП

А1он
Македонската одбојкарска репрезентација ги задржа шансите за пласман на Европското првенство, откако вечерва во Скопје со 3:0 (25:20, 26:24, 25: 13) по втор пат во