Јанта волеј и Џио Струмица ги освоија трофеите во одбојкарскиот Куп на Македонија

Од:

Екипите на Јанта волеј Кисела Вода и Џио Струмица ги освоија трофеите во Купот на Македонија.

Јанта волеј Кисела Вода забележа победа над Вардар со 3:1 во финалето кај жените.

Домаќинот на турнирот, Џио Струмица со идентиечен резултат (3:1) славеше над Универзитет во Тетово во машкото финале на 28. издание од купот.

За Џио Струмица ова беше осми трофеј во купот, додека Јанта волеј Кисела Вода првпат доаѓа до титулата.

Би можело да ве интересира

ЕП: Турција пресилна за македонските одбојкари

Ана Ололовска

Македонските одбојкари денеска против фаворитот Турција на ЕП

Ана Ололовска

Македонските одбојкари вечерва против Финска го отвораат ЕП

Ана Ололовска

Николов: Размислуваме само на Финска

А1он

Македонските одбојкари со пораз од Црна Гора се оддалечија од медал на јуниорската Балканијада

Ана Ололовска

Македонските одбојкари со победа ја почнаа Балканијадата во Косово

Ана Ололовска