odbojka mak

Спорт

Ѓоргиев: Имаме срце како планина, заслужуваме осминафинале

А1он
Најдобриот македонски одбојкар Никола Ѓоргиев, беше еуфоричен после победата над Словенците, и го истакна големото срце на тимот, како главен фактор за триумфот. -Видовте ли
Спорт

Македонските одбојкарки против БиХ во второто коло на Балканското првенство

А1он
Македонската одбојкарска репрезентација вечер од 20 часот се среќава со домаќинот Босна и Херцеговина во 2.коло од Балканското првенство во кадетска конкуренција (до 17 години).