odbojka

Спорт

Српската репрезентативка преживеала пекол: Прво ја нападнале со ножеви, па и ставиле пиштол на глава

А1он
Српската одбојкарка Александра Узелац преживеа вистинска драма во Бразил. Таа моментално игра за Флуминенсе, во Рио де Жанеиро, а во интервју за „Моцарт Спорт“ раскажа
Спорт

Нов инцидент во Турција: Одбојкарки однесени во болница по нападот на навивачите

А1он
Неверојатни сцени се случија за време и по одбојкарскиот натпревар меѓу турските клубови Беледије и Нисер Хотел Волејбол, откако локалните навивачи ги нападнаа гостинските одбојкарки
Спорт

Македонските одбојкари подготвени за утрешниот старт на ЕП во Скопје

А1он
Подготвена и максимално мотивирана пред домашната публика да ја мине групната фаза, македонската машка одбојкарска репрезентација го очекува утрешниот старт на Европското првенство и воведниот
Спорт

Два контролни натпревари на македонските одбојкари против Романија

А1он
Со два контролни натпревари против Романија, денеска и утре во Скопје, македонската машка одбојкарска репрезентација ја почнува завршната фаза пред настапот на претстојното Европско првенство.
Спорт

ВИДЕО: Потресна снимка од последните моменти на одбојкарката пред смртта

А1он
Mладата одбојкарка Јулија Итума (18) беше пронајдена мртва утрово пред хотелот во кој беше сметена заедно со нејзината екипа. Засега нема детали околу причините за
Спорт

Позната одбојкарка пронајдена мртва, паднала од прозорец на хотелска соба

А1он
Mладата 18-годишна одбојкарка Јулија Итума го загуби животот откако паднала од прозорец на хотелска соба во Истанбул, каде нејзиниот тим Новара гостуваше против турскиот клуб
Спорт

ОК Струмица Никоб ги отвора вратите за навивачите за дуелот со Динамо од ЦЕВ Лигата на шампионите

А1он
ОК Струмица Никоб ги отвара вратите за сите љубители на одбојката и спортот, во вторник во СЦ Јане Сандански во Скопје сме домаќини на Холандскиот
Спорт

Украина го доби местото на Русија на Светското првенство во одбојка

А1он
Украина ќе ја замени Русија на Светското првенство во одбојка, потврди светската федерација ФИВБ, откако им ја одзеде на Русите организацијата на Мундијалот, кој сега
Спорт

Комплетирани четвртфиналните пресметки на ЕП во одбојка

А1он
Познатите се последните два патника во четвртфиналето на Европското одбојкарско првенство, откако Чешка вечерва приреди големо изненадување совладувајќи ја Франција со 3:0, а претходно денеска
Спорт

Македонските одбојкари со максимални пет порази го завршија ЕП 2021

А1он
Македонската одбојкарска репрезентација со пет порази во исто толку натпревари ги завршија настапите на Европското првенство 2021. „Црвено-жолтите“ попладнево во Тампере загубија од Русија со