odbojka mak

Спорт

Македонските одбојкари со пораз од Црна Гора се оддалечија од медал на јуниорската Балканијада

А1он
Македонските младински одбојкарски репрезентативци не успеаја да слават против Црна Гора и со тоа да обезбедат медал на Балканијадата во Приштина пред денешните натпревари од
Спорт

Македонските одбојкари со победа ја почнаа Балканијадата во Косово

А1он
Македонската одбојкарска репрезентација до 20 години забележа победа над домаќинот Косово во првото коло на Балканското првенство. Вчеравечер во Приштина „црвено-жолтите“ славеа со 3:1, по
Спорт

Македонија против Финска на почетокот на Европското првенство во одбојка

А1он
Македонската одбојкарска репрезентација својот прв натпревар на претстојното Европско првенство ќе го игра против кодомаќинот Финска, соопшти денеска Европската одбојкарска федерација, објавувајќи го комплетниот распоред
Спорт

Никола Ѓорѓиев: На турнирот во Струмица не го покажавме тоа што го знаеме

А1он
По крајот на финалниот натпревар од завршниот турнир во Европската сребрена лига видно беше разочарувањето кај нашите одбојкари поради поразот од Данска со 3:1 во
Спорт

Одбојкарите повторно го пропуштија златото во Сребрената лига

А1он
Одбојкарската репрезентација на Македонија и во третиот обид не успеа да стигне до трофејот во Европската сребрена лига, откако во финалето беше поразена од Данска
Спорт

Македонија ќе игра за трофејот во одбојкарската Сребрена лига

А1он
Македонската одбојкарска репрезентација ќе игра во финалето на Сребрената лига откако во драматичното полуфинале на завршниот турнир кој се одржува во Струмица со 3-2 во
Спорт

Македонските одбојкари со максимални три победи се враќаат од Данска

А1он
Македонската одбојкарска репрезентација со максимални три победи го заврши вториот турнир од Европската сребрена лига. Попладнево во Шлагелсе, Македонците беа поуспешни од кипарската селекција со
Спорт

Македонските одбојкари го совладаа Израел во Евролигата

А1он
Македонскиот одбојкари ја забележаа втората победа на турнирот во Шлагелсе од Европската сребрена лига, триумфирајќи попладнево со 3:1 над Израел. Во неизвесен натпревар што траеше
Спорт

Македонските одбојкари денеска против домаќинот Данска во Евролигата

А1он
Македонската одбојкарска репрезентација денеска во Шлагелсе ги продолжува натпреварите од групната фаза во Европската сребрена лига во обид да се реваншира на домаќинот Данска за
Спорт

ОФМ ќе биде коорганизатор на Европско првенство 2023

А1он
Македонската одбојкарска федерација ја доби организацијата на една од групите на машкото сениорско Европско првенство во 2023 година. Ова значи дека македонските одбојкари третпат по