odbojka mk

Македонија

(ВИДЕО) Инцидент во Велес: Одбојкарите на Шкендија физички се пресметаа со навивачите

А1он
По завршувањето на средбата и победата на екипата на Борец над Шкендија од полуфиналето на одјокарскиот шампионат се случи инцидент во кој дојде до физичка
Спорт

Матијашевиќ го претстави списокот од 20 одбојкари за Европската сребрена лига

А1он
Македонскиот селектор Никола Матијашевиќ денеска го објави списокот со 20 одбојкари, кои од понеделник во Струмица ги започнуваат подготовките за настапите во Европската сребрена лига
Спорт

Двојна круна за одбојкарките на Јанта Волеј, ја освоија и шампионската титула

А1он
Екипата на Јанта волеј ја комплетираше сезоната во македонската женска одбојка со двојна круна, откако по триумфот во националниот куп, вечерва ја освои и шампионската
Спорт

Одбојкарите го почнаа проектот Европско првенство 2021

А1он
Одбојкарската репрезентација на Македонија ги почна подготовките за квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство во 2021 година. Првиот дуел од турнирот кој ќе биде