(ВИДЕО) Инцидент во Велес: Одбојкарите на Шкендија физички се пресметаа со навивачите

Од:

По завршувањето на средбата и победата на екипата на Борец над Шкендија од полуфиналето на одјокарскиот шампионат се случи инцидент во кој дојде до физичка пресметка помеѓу дел од одбојкарите и навивачите.

Екипата на Шкендија по инцидентите напиша соопштение на социјалните мрежи во кое извести дека одбојкарите и членови на стручниот штаб давале исказ во полиција.

„Резултатот на теренот беше засенет со неспортскиот прием на локалните навивачи и нападот врз нашите играчи во салата „Парк“ во Велес. Одбојкарите и стручниот персонал вечерва се повикани во канцелариите на СВР Велес на распит“, објави Шкендија.

Би можело да ве интересира

Одбојкарките на Работнички пред одбрана на титулата

Ана Ололовска

Одбојкарите триумфално ја почнаа Сребрената лига

Познати противниците на македонските одбојкари во Европската сребрена лига 2022

Ана Ололовска

ЕП: Турција пресилна за македонските одбојкари

Ана Ололовска

Македонските одбојкари денеска против фаворитот Турција на ЕП

Ана Ололовска

Македонските одбојкари вечерва против Финска го отвораат ЕП

Ана Ололовска