Македонските одбојкарки против БиХ во второто коло на Балканското првенство

Од:

Македонската одбојкарска репрезентација вечер од 20 часот се среќава со домаќинот Босна и Херцеговина во 2.коло од Балканското првенство во кадетска конкуренција (до 17 години).

Македонија во 1.коло од А-групата ја совлада Албанија со 3:0 (25:9, 25:15, 25:16).

На овој меч се истакнаа Серафимова со 15 и Маројевиќ со 14 освоени поени.

Со евентуална победа над БиХ, македонските одбојкарки ќе направат голем прогрес кон полуфиналето.

Во последното коло, утре македонската селекција ќе се сретне со Бугарија.

Би можело да ве интересира

ЕП: Турција пресилна за македонските одбојкари

Ана Ололовска

Италија нов европски владетел во женска одбојка

Ана Ололовска

Македонските одбојкари денеска против фаворитот Турција на ЕП

Ана Ололовска

Италија го освои Европското првенство во одбојка за жени

Ана Ололовска

Македонските одбојкари вечерва против Финска го отвораат ЕП

Ана Ололовска

Николов: Размислуваме само на Финска

А1он