odbojka zeni

Спорт

Двојна круна за одбојкарките на Јанта Волеј, ја освоија и шампионската титула

А1он
Екипата на Јанта волеј ја комплетираше сезоната во македонската женска одбојка со двојна круна, откако по триумфот во националниот куп, вечерва ја освои и шампионската
Спорт

Софија успешно ја продолжува одбојкарската лоза на Ричлиеви

А1он
Одбојкарката Софија Ричлиева (21) неколку сезони успешно настапува во повеќе странски првенства. Македонската репрезентативка, по настапите во екипи во Косово и Турција, од лани игра
Спорт

Македонските одбојкарки против БиХ во второто коло на Балканското првенство

А1он
Македонската одбојкарска репрезентација вечер од 20 часот се среќава со домаќинот Босна и Херцеговина во 2.коло од Балканското првенство во кадетска конкуренција (до 17 години).
Спорт

Двојна круна за одбојкарките на Работнички Скопје

А1он
Одбојкарките на Работнички Скопје се новите македонски шампионки, откако во мајсторката од финалната серија синоќа ја совладаа екипата на Работнички Жени со 3-0. Резултатот во
Спорт

Младинките на ЖОК „Јанта Волеј“ направија голем успех

А1он
Одбојкарките на ЖОК „Јанта Волеј“ од Кисела Вода на финалниот турнир во женска одбојка во јуниорска конкуренција У-18 направија голем успех. На ова натпреварување клубот