odbojka mak

Спорт

ОК Вардар: Финансискиот извештај на ОФМ е скандалозен

А1он
Клубот Вардар денес излезе со реакција во која ја обвини Одбојкарската федерација на Македонија за поднесување, како што велат, скандалозен финансиски извештај со голем број
Спорт

Шампионот Џио Струмица со три засилувања

А1он
Репрезентативците Иван Андонов и Филип Николоски од екипата на Пробиштип и членот на младинската репрезентација Стефан Алексов од Штип се новите засилувања за актуелниот одбојкарски
Спорт

ЕП за одбојкарки до 19 години во 2022 година, ќе се игра во земјава

А1он
Одбојкарската федерација на Македонија, ОФМ, ја доби довербата на ЦЕВ првпат да организира едно континентално натпреварување, во случајов Европско првенство за одбојкарки до 19 години.
Спорт

Македонските одбојкари ќе играат во Златната европска лига

А1он
Македонската машка одбојкарска репрезентација, во 2020 година за првпат ќе учествува во Златната европска лига. „Спартанците“ на селекторот Никола Матијашевиќ откако ја почувствуваа сласта од
Спорт

Никола Ѓоргиев: Дојдовме, видовме, научивме!

А1он
Македонската машка одбојкарска репрезентација денеска се врати од Словенија, каде за само неколку поени не успеа да се пласира во осминафиналето на Европското првенство. Одбојкарите
Спорт

Ѓоргиев: Имаме срце како планина, заслужуваме осминафинале

А1он
Најдобриот македонски одбојкар Никола Ѓоргиев, беше еуфоричен после победата над Словенците, и го истакна големото срце на тимот, како главен фактор за триумфот. -Видовте ли
Спорт

Македонските одбојкарки против БиХ во второто коло на Балканското првенство

А1он
Македонската одбојкарска репрезентација вечер од 20 часот се среќава со домаќинот Босна и Херцеговина во 2.коло од Балканското првенство во кадетска конкуренција (до 17 години).