obid za obistvo

Македонија

Обидот за убиство на јавниот обвинител во Чегране бил по расправија во сообраќај, приведени се три лица

А1он
Три лица се осомничени и приведени за физички напад со остар предмет врз Х.И.(39) од село Форино, Гостиварско, јавен обвинител во ОЈО Гостивар, што се
Македонија

Притвор за скопјанецот кој се обиде да убие двајца познаници

А1он
Основното јавно обвинителство Кочани донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 24-годишен скопјанец, поради постоење на основано сомнение дека сторил две кривични дела Убиство од