nkola dimitrov

Македонија

Димитров: Посетата на Фон дер Лејен силен сигнал за потребата од почеток на преговорите со ЕУ

А1он
Добредојде во Северна Македонија за претседателката на ЕК Урсула фон дер Лајен!, напиша вицепремиерот Никола Димитров на неговиот Фејсбук профил. – Посетата е силен сигнал
Македонија

Вицепремиерот Димитров ја потпиша Рамковната спогодба за превод на правото на ЕУ

А1он
Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска ја потпиша Рамковната спогодба за превод на правото на ЕУ (acquis), како еден од
Македонија

Димитров – Лоазо: Реафирмирана француската поддршка за клучните реформки приоритети

А1он
Иако ни претстои уште многу работа, знаеме точно каде се движиме и цврсто сме решени да направиме се’ што е во наши раце нашата татковина