negotino

Македонија

Секоја мајка од Неготино за своето новороденче ќе добие по 7.000 денари

А1он
На седницата на Советот на општина Неготино која се одржа попладнето советниците ја изгласаа одлуката според која,почнувајќи од септември секоја мајка од Неготино за своето новороденче
Македонија

Ден на вранецот во Неготино

А1он
Неготино денеска го одбележува Денот на вранецот. Традиционалната манифестација што ја организира локалната самоуправа, се одржува во манастирот „Свети Ѓорѓи” во близина на градот. Настанот е во
Македонија

ВИДЕО: Неготино ечеше од караванот на отпорот

А1он
Караванот на Отпорот помина поулиците на Неготино предводени од Силвана Филипова. Граѓаните на Неготино ја подржаа колоната, стоејќи на градскиот плоштад, отпоздравувајќи со крената тупаница.
Македонија

Неготино бара оставки од власта

А1он
Неготинчани, предводени од кандидатот за градоначалник Силвана Филипова и вечерва бараат одговорност од надлежните за влечењето и исфрлањето новинари и бруталното однесување кон пратениците.
Македонија

Неготино: И јас сум Шеќеринска удри ме и мене

А1он
Вечерва протестите продолжија и во Неготино. Силвана Филипова, првата жена-кандидат за градоначалник на Неготино беше на чело на отпорот. Во рацете Филипова го држеше македонското
Македонија

„Вчера пред просториите на СДСМ во Неготино имаше се само загрижени граѓани не“

А1он
Вчера пред просториите на ОО СДСМ Неготино беше одржан протест. Наводно протестот го организираа групи на загрижени земјоделци, социјални случаи и пензионери. Но, која беше
Македонија

СДСМ Неготино: Буџетот подеднакво да биде распределен на сите граѓани!

А1он
„Денешната прес-конференција ја свикавме  со една и единствена цел. Да се разобличат лагите и манипулциите  на ВМРО ДПМНЕ. Да се разобличат  гнасните лаги дека со
Македонија

(ФОТО)Филипова: Неасфалтираните улици ќе бидат минато

А1он
„Неасфалтирани улици, тоа ќе биде минато“, има вети на жителите на неготинско Долни Дисан, кандидатот за градоначалник, Силвана  Филипова. Ниту снегот, ниту студот не беа