nefi useini

Македонија

Нефи Усеини уште нема мандат за да даде оставка од Советот на Охрид

Кристијан Ландов
Советникот на ДУИ, Нефи Усеини, нема мандат, а даде оставка од советничката функција во Општина Охрид. На седницата каде се верифицираа мандатите на новите советници,
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ има мнозинство во Охрид, ДУИ и СДСМ се во опозиција

ВМРО-ДПМНЕ има мнозинство и доби претседател во општинскиот совет на Охрид, а СДСМ и ДУИ заминаа во опозиција. Со нив и советникот Нефи Усеини и
Македонија

Сведоци менуваат изјави додека Нефи Усеини е повторно советник, за дивоградбите остана нечепнат

Кристијан Ландов
Додека Нефи Усеини започна со втор мандат како советник во Охрид, неговите предмети во охридскиот суд тапкаат во место. Таму се водат две постапки, кои
Македонија

(ВИДЕО) „Можеби и стапови ќе играат“, во дебата со советници за Охрид одново ветено отстранување на базата на Усеини

Кристијан Ландов
Стевче Стевоски, кандидат за советник во Охрид смета дека нема потреба да го саботираат него ако влезе во советот на градот, туку вели дека ќе
Македонија

Пицеријата и базата работат турбо, обвинителите го чекаат Нефи Усеини за по две години да одлучат дали ќе одговара за дивоградбите

Кристијан Ландов
Предметите за дивоградбите на Нефи Усеини кој е бизнисмен и поранешен советник од ДУИ во Општина Охрид, тапкаат во место. Повеќе од две години нема
Видео Македонија

(ВИДЕО) Повторно избори, ама Нефи Усеини главен во Охрид – базата никој не смее да ја чепне

Кристијан Ландов
Бетонската база на Нефи Усеини, лоцирана на стариот пат Охрид-Струга работи и за викенди и празници. Додека сите го празнуваат празникот „Илинден“ кај базата на
Видео Македонија

(ВИДЕО) Депонијата „Буково“ гори, директорот на комуналното е задоволен од одржувањето од фирмата на Нефи Усеини

Кристијан Ландов
Депонијата „Буково“ гори втора недела по ред. Охридското комунално претпријатие троши 45 илјади евра за нејзино одржување, а секое лето таа е запалена и се
Македонија

Додека се уриваат плажите, никому не му е гајле што дивоградбите на Нефи Усеини и натаму работат

Сите најавија одговорност од Нефи Усеини за дивоградбите во Охрид, но две години потоа, одговорност нема. Премиерот Зоран Заев пред две години уверуваше дека Усеини
Македонија

Нефи Усеини е на патување, се одложи рочиштето за претепувањето на општинскиот советник

Кристијан Ландов
Одложено е првото рочиште за предметот против бизнисменот и висок претставник на ДУИ, Нефи Усеини за претепувањето на советникот во Општина Охрид, Џемал Мена. Охридскиот
Македонија

Нов судски процес против Нефи Усеини за претепувањето на советникот во Охрид, закажано првото рочиште

Кристијан Ландов
Нов обвинителен предлог е поднесен против охридскиот бизнисмен и висок претставник на ДУИ, Нефи Усеини. По две години истрага, обвинителот Воислав Димоски го гони Усеини