mostar

Uncategorized

Земјотрес кај Мостар, се почуствува и во Далмација

А1он
Земјотрес со јачина од 3,4 степени според Рихтеровата скала утрово го погоди подрачјето на Мостар, односно Столац, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар (EMSC). Според податоците
Македонија

ВИДЕО: Заев во Мостар ја доби наградата „Мостарска повелба за мир“

А1он
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, доби награда за мир во Мостар, Босна и Херцеговина, со што влезе меѓу значајните личности во светот