Земјотрес кај Мостар, се почуствува и во Далмација

Од:

Земјотрес со јачина од 3,4 степени според Рихтеровата скала утрово го погоди подрачјето на Мостар, односно Столац, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар (EMSC).

Според податоците на овој центар, земјотресот се случил околу 8 часот и 30 минути на три километри од Столац, односно на 34 километри од Мостар.

Земјотресот е почувствуван и во Далмација.

Би можело да ве интересира

Повторно земјотрес во Штип

Силен земјотрес го погоди Чиле

Земјотрес почувствуван во Штип и околината

Горан Наумовски

Земјотрес од 3 степени по Рихтер го затресе Штип

Ана Ололовска

Потрес со јачина од 3,8 степени во Бања Лука

Земјотрес ја погоди БиХ: Се почувствувал и во Сараево