monstrum

Македонија

Дали биле малтретирани приведените во „Монструм“?

А1он
Тројца затворски чувари од битолскиот затвор утре ќе бидат суспендирани поради наводното малтретирање на приведените во акцијата „Монструм“. Од битолскиот затвор, за А1 објаснуваат дека
Македонија

Тачи: Нема радикален ислам во Македонија

А1он
„Можам одговорно да тврдам дека во Македонија нема радикален ислам, а изјавата на министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, дека извршителите на убиството кај Смиљковското
Македонија

„Ако настрада невин во „Монструм“ коалицијата ќе има последици“

А1он
Лидерот на ДУИ Али Ахмети во интервју за Македонската телевизија изјави дека ниту еден невин Албанец нема да настрада во судскиот процес за убиството во
Македонија

Ахмети: Со девијации во судскиот процес за „Монструм“, коалицијата ќе има последици

А1он
„Влошување на ситуацијата во Македонија беше започнато, но кулминираше со 5-кратното кај Смиљковско езеро, изјави претседателот на ДУИ, Али Ахмети во интервју за Вториот канал
Македонија

Стано: ЕК не бара да престанат протестите

А1он
Европската комисија не бара да престанат протестите, туку органите треба да се остават да ја завршат истрагата за 5-кратното убиство кај Смиљковскито езеро, изјави портпаролот
Македонија

Шврговски: Има цврсти докази за убиството кај Смиљковци

А1он
Јавниот обвинител Љупчо Шврговски потврди дека посебните истражни мерки, – прислушување, следење, снимање, се меѓу доказите со кои кои ќе се соочат осомничените од акцијата
Македонија

Полицијата откри четиринаесет демонстранти

А1он
Полиција открила 14 учесници во протестите одржани петокот како поддршка на уапесените во акцијата „Монструм“. За овие демонстранти кои се полнолетни од МВР ќе поднесат