Дали биле малтретирани приведените во „Монструм“?

Од:

Тројца затворски чувари од битолскиот затвор утре ќе бидат суспендирани поради наводното малтретирање на приведените во акцијата „Монструм“.

Од битолскиот затвор, за А1 објаснуваат дека суспензијата е привремена додека не се утврди дали тројцата чувари навистина малтретирале дел од притворениците.

Мики Трајковски

Би можело да ве интересира

Приведено момче кое украло електричен тротинет од скопјанка

А1он

Приведен крадец во Шутка, украдените премети вратени на сопственикот

А1он

Утврдени неправилности кај 17 возила за јавен превоз на територија на СВР Битола

А1он

Скопјанец повикан на информативен разговор поради говор на омраза за автобуската несреќа

А1он

Кривична пријава против двајца дилери, пронајден кокаин

А1он

Во Tетовско за десет месеци 232 казни за некористење сигурносни појаси, 361 за зборување на мобилен при возење

А1он

1 comment

Емилија 08/05/2013 - 09:20 at 09:20

Осуда на убиството..таква работа ? НЕМА?! Знаеме и зошто.

Reply

Leave a Comment

twelve + nine =