milososki

Македонија

Милошоски: Претседател на Собранието не смее да биде аболициран криминалец и некој кој се залага за платформата

А1он
Согласно волјата на народот, претседател на Собранието треба да биде од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, рече Антоио Милошоски од собраниската говорница. Тој смета дека доколку претседател
Македонија

(ВИДЕО) Милошоски: На Хан му кажавме дека има две решенија-избори или малцинска влада

А1он
Задоволни сме од средбата со еврокомесарот Јоханес Хан со кој во отворена дискусија расчистивме неколку дилеми. Разговаравме за ризиците, ако некој се обиде на сила
Македонија

Милошоски призна дека прислушуваните разговори од бомбите се вистински

А1он
Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски вечерва во емисија на ТВ Телма, во жестока дебата призна дека се точни разговорите кои ги објави СДСМ. Милошоски призна
Македонија

Милошоски: Јанева и тимот го претворија СЈО во партиска испостава на СДСМ

А1он
Последната изјава на госпоѓата Јанева дека вработувањето на нејзиниот внук во Специјалното јавно обвинителство не претставува непотизам е врв на нејзиното потценување на граѓаните и
Македонија

Милошоски: Македонија е грчка колку што е „Аљаска“ руска

А1он
Антонио Милошоски по вчерашната изјава на претседателот на Грција, Прокопис Павлопус на својот Фејсбук профил напиша дека Македонија е грчка колку што е Алјаска руска.
Македонија

Викиликс: Милошоски барал од САД да влијае за извештајот на ОДИХР за изборите во 2008 година

А1он
Викиликс објави нов документ од 3-ти Јуни 2008 година во кој стои дека Антонио Милошоски, кој во тој период беше министер за надворешни работи се
Македонија

Милошоски: „Кичевчани за Кичево“ е основата на нашиот оптимизам за изборна победа

А1он
ВМРО-ДПМНЕ денеска во Кичево организираше обука за овластените набљудувачи во општината. Обуката ја држеа предавачи од партиската Комисија за правни прашања, а со апел за
Македонија

Милошоски: Залагањето и посетите на Филе се позитивни

А1он
Поранешниот министер за надворешни работи и актуелен пратеник на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски денеска истакна дека се цени залагањето на еврокомесарот за проширување Штефан Филе и
Македонија

Милошоски: Излагањето на Ивановски е штетно

А1он
Вчерашното излагање на пратеникот на СДСМ, Игор Ивановски пред Советот на Европа, според пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски е штетно за угледот на земјава. Во