maloletno lice

Македонија

Приведен малолетник од Тетово, полицијата му пронашла марихуана

А1он
Полициски службеници од Тетово синоќа лишиле од слобода малолетник од Требош откако кај него пронашле марихуана. МВР информира дека вчера, во 21.40 часот, на улица
Македонија

12-годишно дете заврши на клиника, го повредил негов соученик

А1он
Дванаесетгодишно дете од Скопје вчера било донесено на Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Полицијата соопшти дека малолетникот имал повреда од остар предмет во пределот на ногата,