12-годишно дете заврши на клиника, го повредил негов соученик

Од:

Дванаесетгодишно дете од Скопје вчера било донесено на Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Полицијата соопшти дека малолетникот имал повреда од остар предмет во пределот на ногата, нанесена од негов соученик.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Полицаец од Скопје вознемирувал неколку ученички

Посебен режим на сообраќај утре во општина Аеродром

Наставничка од приватно училиште во Скопје истепа ученичка

Ана Ололовска

Наставничка истепа ученик во основно училиште во Гостивар

Ана Ололовска

Претрес во Куманово, пронајдена дрога, приведен дилер

Ана Ололовска

ЗНМ и МВР со протокол за безбедност на новинарите на интернет