Приведен малолетник од Тетово, полицијата му пронашла марихуана

Од:

Полициски службеници од Тетово синоќа лишиле од слобода малолетник од Требош откако кај него пронашле марихуана.

МВР информира дека вчера, во 21.40 часот, на улица „Киро Ристевски Дрнц“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово лишиле од слобода 17-годишник од с. Требош, тетовско, затоа што при преглед кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Тетовец приведен, полицијата дома му најде 44 пакувања марихуана

Жарко Настоски

Притвор за албанскиот возач на камион кој беше фатен со дрога

ВИДЕО: Албански камионџија фатен со марихуана вредна 200 илјади евра, се обидел да ги подмити полицајците

Албанската полиција заплени над половина тон марихуана

Истрага против италијански државјанин фатен со марихуана на скопскиот аеродром

Жарко Настоски

Италијански државјанин уапсен на скопскиот аеродром, полицијата му нашла хашиш и марихуана

Жарко Настоски