makedonka

Македонија

Еврејската заедница во Македонија потврди, 19 годишната девојка киднапирана од Хамас има македонско потекло

Анита Петровска Рајковиќ
Наама Леви, 19-годишна девојка со потекло од Македонија, била киднапирана на 7 октомври при упадот на припадниците на Хамас во Израел. Информацијата ја потврди Рашел
Македонија

Пронајдена исчезнатата Македонка во Грција – се качила во погрешен автобус

Анита Петровска Рајковиќ
Пронајдена е македонската државјанка за која семеjството бараше помoш на социјалните мрежи да се пронајде. 68-годишната Милица на 09.08.2023 год. тргнала накај Македонија, со автобус
Македонија

Македонка исчезнала во Грција – семејството на Фејсбук моли за информации

А1он
Уште еден случај на исчезнување е пријавен на Фејсбук страницата во живо од Грција, овој пат се работи за државјанката на Македонија, Милица Гелова (69),