kidnapirana

Свет

Жена од Шпанија се спасила од киднапер кој ја врзал со катанец и синџир околу вратот

А1он
Осудениот педофил е уапсен во Шпанија поради обид за киднапирање, откако жена со катанец и синџир околу вратот се појавила во локална болница. Лекарите во
Македонија

Еврејската заедница во Македонија потврди, 19 годишната девојка киднапирана од Хамас има македонско потекло

Анита Петровска Рајковиќ
Наама Леви, 19-годишна девојка со потекло од Македонија, била киднапирана на 7 октомври при упадот на припадниците на Хамас во Израел. Информацијата ја потврди Рашел
Свет

Пронајдено е телото на киднапираната милијардерка

А1он
Цела Америка е шокирана од случајот со киднапирањето на милијардерката Елиза Флечер, а полицијата веќе објави дека нејзиното тело е пронајдено. Идентификацијата е во тек,