liga shampioni

Спорт

ВИДЕО: Судијата го означи крајот, а играчот на Интер почна да го брка фудбалерот на Баерн на теренот

А1он
Во првото коло од Лигата на шампионите, Баерн лесно со 2:0 победи на гостувањето кај милански Интер. Првиот гол го постигна Лерој Сане, а истиот
Спорт

Лигата на шампионите ќе му плати на Галатасарај 350 илјади евра за настап на турнирот

А1он
Членот на Управниот одбор на Галатасарај, Омер Јансвер изјави дека Лигата на шампионите ќе му плати на турскиот клуб 350 илјади евра за влез на
Спорт

УЕФА нема да делегира судии од Италија за мечевите во ЛШ и во ЛЕ

А1он
Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) излезе со вонредно соопштение во кое објави дека италијански судии нема да бидат делегирани за мечевите во Лигата на шампиони и
Спорт

Клоп нема да се откаже од ЛШ заради Премиер лигата

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп категорично го отфрли сценариото, според кое тимот ќе ја остави во втор план Лигата на шампионите во името на постигнување