Лигата на шампионите ќе му плати на Галатасарај 350 илјади евра за настап на турнирот

Од:

Членот на Управниот одбор на Галатасарај, Омер Јансвер изјави дека Лигата на шампионите ќе му плати на турскиот клуб 350 илјади евра за влез на турнирот.

Во петокот, Галатасарај официјално ја објави одлуката да игра во кошаркарската ЛШ 2020/21.

Од 2007 година турскиот клуб игра на турнири под покровителство на Евролигата. Во 2016 година, Галатасарај го освои Европскиот куп.

Јансвевер исто така рече дека договорот со Лигата на шампионите е дизајниран за три години со можност за продолжување за уште две.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Фудбалерите на Фенербахче и Галатасарај пречекани како национални херои во Истанбул

Катерина Ѓуровски

Политички скандал: Откажан мечот меѓу Фенербахче и Галатасарај во Саудиска Арабија

Спектакуларна кореграфија на навивачите на Галатасарај

ВИДЕО: Судијата го означи крајот, а играчот на Интер почна да го брка фудбалерот на Баерн на теренот

Хамес Родригез се сели во Галатасарај?

Алиоски оди во Галатасарај, пишуваат турски медиуми

Жарко Настоски