la lejkers

Спорт

Кошаркарот Ентони Дејвис останува во Лос Анџелес, за три години ќе добие 186 милиони долари

А1он
Американскиот центар Ентони Дејвис потпиша нов тригодишен договор со Лос Анџелес Лејкерс до летото 2028 година, пренесува шпанска Марка. Тимот од Калифорнија на искусниот центар
Свет

ВИДЕО: Хаос низ улиците на Лос Анџелес, навивачи на Лејкерс се судрија со полицијата

А1он
Прославата на навивачите на Лос Анџелес Лејкерс по победата на нивниот тим во НБА финалето заврши со судир меѓу полицијата и група навивачи низ улиците
Спорт

ВИДЕО: Леброн „кралски“ до финалето на Западот, Харден и Рокетс збришани

А1он
Со многу помалку проблеми отколку што се очекуваше, „кралот“ Леброн Џејмс и неговите Лејкерси стигнаа до финалето на Западната конференција во НБА со 4:1 во