hjuston rokets

Спорт

„Бомба“ во НБА: Харден оди во Бруклин кај Ирвинг и Дјурент, мега-размена на играчи од четири клуба

А1он
Во една од најголемите размени на играчи во последните сезони, суперѕвездата на Хјустон Рокетс, Џејмс Харден, ќе се пресели во редовите на Бруклин Нетс, каде
Спорт

ВИДЕО: Леброн „кралски“ до финалето на Западот, Харден и Рокетс збришани

А1он
Со многу помалку проблеми отколку што се очекуваше, „кралот“ Леброн Џејмс и неговите Лејкерси стигнаа до финалето на Западната конференција во НБА со 4:1 во