harden

Спорт

„Бомба“ во НБА: Харден оди во Бруклин кај Ирвинг и Дјурент, мега-размена на играчи од четири клуба

А1он
Во една од најголемите размени на играчи во последните сезони, суперѕвездата на Хјустон Рокетс, Џејмс Харден, ќе се пресели во редовите на Бруклин Нетс, каде
Спорт

Харден за повредата на Вестбрук: За мене, ништо не се менува!

А1он
Sвездата на Хјустон Рокетс, Џејмс Харден го коментираше отсуството на неговиот соиграч Расел Вестбрук. Плејмејкерот „Рокетс“ се опоравува од растегнување на квадрицепсот и ќе ги