krusevo

Економија

Со грант од преку 700 илјади евра Крушево соработува со Елбасан на промоција на туризмот

А1он
Крушево доби грант од преку 700 илјади евра во рамките на прекуграничната соработка со Албанија. Со општина Елбасан, Албанија и со неколку организации преку овој
Магазин

Во Крушево пристигнаа ултрамаратонците кои трчаа во чест на Тоше Проески

А1он
Во Крушево денеска пристигнаа ултрамаратонците кои трчаа во чест на Тоше Проески и се поклонија во спомен обележјето на Гумење. Крушевчани ултрамаратонците ги пречекаа со
Македонија

Бочварски: Инвестираме во патната и комуналната инфраструктура во општина Крушево

А1он
Со 70 милиони евра директна помош за општините го реализираме најзначајниот проект за реконструкција на локалните патишта и улици во сите општини во државата. Преку
Култура

Концерт во чест на Тоше Проески на „Десет дена Крушевска република“

А1он
Третиот ден од манифестацијата Научно-културни средби „Десет дена Крушевска република“ помина во знакот на ликовната уметност, со презентацијата на модни креации и музички концерт во
Македонија

Ниту Мицкоски нема да го слави Илинден во Крушево, ќе одел во Ташмаруништа

Кристијан Ландов
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нема да го слави Илинден на Мечкин Камен во Крушево, иако е поканет од шефот на државата, Стево Пендаровски. Од
Економија

Крушево очекува туристичко лето со странски посетители и меѓународни првенства

А1он
Туристичко и историско Крушево реално очекува летово да има туристи и посетители од земајва и од странство. Деновиве е потврдено дека ќе се одржи Светското
Македонија

Девојка од Крушево пријавила дека двајца сакале да ја силуваат

А1он
23-годишна девојка од Крушево вчера во полициската станица во градот пријавила дека двајца мажи, на 31 и 48-годишна возраст, се обиделе да ја силуваат, соопшти