krusevo

Македонија

Ќе се изработува детален урбанистички план за Крушево

А1он
Обезбедени се средства за изработка на детален урбанистички план во општина Крушево во рамки на годишната програма за финансирање на изработка на урбанистички планови донесена
Македонија

Притворен професорот кој нападна ученичка

А1он
54-годишен професор во училиште во Крушево доби притвор од 30 дена поради напад на ученичка информираат од Јавното обвинителство. Случајот во полиција го пријавила мајката
Македонија

Во Крушево се отвора пункт за тестирање за Ковид-19

А1он
Во здравствениот дом во Крушево ќе се започне со тестирање благодарение на тестовите обезбедени преку Министерство за здравството. Здравствениот дом денеска објави дека за многу
Македонија

Магла на Шапка и во Крушево, видливоста намалена на 30 метри

А1он
Поради појава на магла, видливоста на Попова Шапка и Крушево е намалена на 30 – 50 метри, соопшти вечерва Автомосојузот на Македонија (АМСМ). Сообраќајот на
Македонија

Крушево: Почит, сеќавање и ново спомен обележје за Тоше Проески

А1он
Сеќавања, тага, почит, со песна и црвени рози. Крушево, Македонија, Балканот се сеќава на Тоше Проески по 13-ти пат од неговото трагично загинување. Маратонците и
Македонија

Националната конференција „Град пријател на младите“ во Крушево

А1он
Младински Сојуз – Крушево денеска ќе ја имплементира националната конференција „Град пријател на младите“ во Крушево. Целта на проектот, како што информираат од Младинскиот Сојуз,
Македонија Спорт

На последниот ден како премиер, Спасовски во Крушево отвори турнир во скијање со ролерки

А1он
Премиерот Оливер Спасовски последниот ден на функцијата, пред утрешното гласање во Собранието за избор на новиот владин кабинет, го искористи за посета на Крушево, каде
Македонија

Фатениот разбојник однел 21.000 евра од банката во Крушево, одреден му е притвор

А1он
Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 51-годишниот жител на Крушево, за кого има основано сомнение дека пред два дена ја
Македонија

51-годишен крушевчанец уапсен за грабежот во Уни банка во градот

А1он
Полицијата соопшти дека 51-годишен жител на Крушево е уапсен денеска откако било утврдено дека тој е одговорен за грабежот на експозитура на Уни банка во