kradci na drva

Македонија

Штипски полицаец се повредил бркајќи тинејџер кој крадел дрва со коњска кола

А1он
18-годишен штипјанец доби кривична пријава за спречување на службено лице во вршење на службено дејствие, откако бегал од полицајци кои го фатиле како краде дрва
Македонија

Полицајци нападнати од крадци на дрва

Полициски службеници вчера во атарот на село Дворци затекнала три лица како транспортираат бесправно исечени огревни дрва, а откако продолжиле кон селото Пеглово полицијата биле престрената