kovacevski

Македонија

Ковачевски: Местото на политичките партии е во коалиции со кои делат исти вредности

А1он
Се уште важи понудата на СДСМ сите политички партии, невладини и други организации, како и поединци кои ја делат визијата за европска Македонија да ни
Македонија

Средба Ковачевски-Таравари: Тема политиките за исполнување на членството во ЕУ и партнерството со САД

А1он
Лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски, во седиштето на партијата денеска имал средба со претседателот на Алијансата на Албанците, Арбен Таравари, на која, како што наведува
Македонија

Ковачевски: Членството во ЕУ носи уште повисоки плати и подобар животен стандард, за тоа се бориме

А1он
Со СДСМ државата е стабилна, безбедна, слободна и што е многу важно, има извесна европска иднина. Членството во ЕУ значи економски просперитет, повеќе инвестиции и
Македонија

(ВИДЕО) Ковачевски: Поголеми плати, пензии, инвестиции, СДСМ има подобар резултат од ДПМНЕ на секое поле

А1он
СДСМ има подобар резултат од ДПМНЕ на секое поле, пред се во економијата, платите, пензиите, инвестициите, тоа се факти, рече претседателот Димитар Ковачевски на отворањето
Македонија

Ковачевски: Изборот е поголеми плати и европска иднина со СДСМ или евтина работна сила и изолација со ДПМНЕ

А1он
На изборите на 8 мај пред граѓаните се два концепти. Изборот е поголеми плати, пензии, инвестиции и повеќе пари за граѓаните со СДСМ и европскиот
Македонија

Ковачевски: Подготвени сме, победа на 8 мај на СДСМ и проевропската коалиција

А1он
Вечерва не отвораме само промотивна канцеларија на СДСМ, вечерва од победнички Центар, од срцето на Скопје испраќаме порака: Подготвени сме, победа на 8 мај! Точно
Македонија

Ковачевски-Трендафилов: СДСМ е на страна на работниците, нема да дозволиме поигрување со синдикалното движење

А1он
Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски денеска имаше средба со претседателот на Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ), Слободан Трендафилов и со претседателството на синдикатите. На
Македонија

Средба Ковачевски – Азески: Новата Програма на СДСМ има мерки за економски раст, стабилна бизнис клима, нови и добро платени работни места

А1он
Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски денеска оствари средба со Бранко Азески, претседател на Стопанската комора на Северна Македонија. На средбата се разговараше за економскиот амбиент
Македонија

Ковачевски му ја предаде функцијата на Џафери: Повика сите министри да работат во интерес на граѓаните

Орце Костов
Довчерашниот премиер Димитар Ковачевски му ја предаде функцијата на новиот технички премиер Талат Џафери кој рече дека првиот фокус и ангажман во Владата ќе му
Македонија

Ковачевски: Митрески ќе ја извршува функцијата посветено и одговорно, во интерес на граѓаните и доброто на државата

А1он
Премиерот во оставка и претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски му го честиташе изборот на Јован Митрески за претседател на македонското Собрание и му посака успех