koronavrius

Свет

Доктор објави снимки од белите дробови на двајца кои прележале Ковид-19, од кој едниот не бил вакциниран

А1он
Ширум светот, делта сојот доведе до зголемен број на случаи на Ковид-19. Иста ситуација се забележува и во болницата во Сан Диего, каде доктор Алберт
Свет

Вашингтон пост: САД ќе донираат милиони вакцини против Ковид-19 од „Фајзер“

А1он
САД планираат да купат милиони дополнителни дози на вакцини од „Фајзер“ против Ковид -19, што ќе ги донираат низ целиот свет, објави денеска „Вашингтон пост“,