koordinacija

Македонија

Мицкоски по координацијата: Да не се одолговлекува седницата за Уставни измени

Нема Уставни измени под бугарски диктат. Овој став го повториле на координација со лидерот Христијан Мицкоски пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата. Мицкоски преку Фејсбук информираше
Македонија

Прва редовна координација во Собранието по колективниот одмор

А1он
Претседателот на Собранието Талат Џафери, денес, во присуство на потпретседателот Горан Мисовски, координаторите на СДСМ, ДУИ и Алијанса за Албанците, претставниците на Алтернатива и БЕСА