kodzijas

Македонија

Ахмети до Коѕиас: Успеавме пријателе

А1он
Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети упати писмо до поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас во кое му порачува дека
Македонија

Коѕијас: Северна Македонија, добредојде во нашиот живот

А1он
Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас по изгласаните уставни измени разговарал со македонскиот премиер и шефот на македонската дипломатија, а преку неговиот
Регион

Коѕијас добил заканувачки телефонски повик: Ќе те егзекутираме

А1он
Заканувачки телефонски повик добил денеска поранешниот министер за надворешни работи на Грција Никос Коѕиајс поради неговиот предлог за контрола на тајните фондови, соопштуваат од неговото
Регион

Нова демократија го достави до Врховниот суд видеото со интервјуто на Коѕијас

А1он
Нова демократија, преку заменикот надлежен за правда, господинот Карагунис, до обвинителката од Врховниот суд, госпоѓата Ксени Димитриу, го достави видеото на Никос Коѕијас во кое
Регион

Кумуцакос го прашува Коѕијас дали тој ја води надворешна политика или Каменос

Нова демократија денеска реагираше на планот „Б“ на грчкиот министер за одбрана Панос Каменос, што од негова страна беше претставен на средбата со Вес Мичел во
Македонија

Димитров и Коѕијас во Њујорк ги бранеа националните интереси, заедно заминуваат за Брисел

А1он
Шефовите на дипломатиите на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на преговорите за името во Њујорк ги бранеа националните интереси, но покажаа одлучност
Видео Македонија

(ВИДЕО) Коѕијас: Остануваат помалку проблеми, но тие се најтешките

А1он
Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас по средбата со македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров изјави дека постигнат е значителен напредок во
Видео Македонија

ВИДЕО: Топло добредојде за Коѕијас во Охрид

А1он
Денеска околу 9 часот започна средбата помеѓу министрите за надворешни работи на Грција и Македонија, Никос Коѕијас и Никола Димитров. Средбата која се одржува во