kocani

Македонија

ФОТО: Опозицијата помина со возила низ Кочани

А1он
Точно во 5 до 12 Здружената опозиција го започна својот најавен протест по улиците на Кочани, пренесе локалниот портал Комарец. Колоната возила на Здружената опозиција
Македонија

ФОТО: Девојка повредена во Кочани на протестот на опозицијата

А1он
Денеска во 18:00 часот беше поставена блокада на крстосницата на улицата „Стево Теодосиевски“ во Кочани (Ленинова). Имаше присуство на полицијата уште од почетокот на протестот.
Економија

Протест на земјоделците и пензионерите од Кочани

А1он
Самостојниот  синдикат на индивидуалните земјоделски производители од Македонија и Здружението на пензионери од Кочани денеска на протестен собир го изразија своето незадоволство од работата на
Македонија

Претепани вработените во Центарот за социјална работа во Кочани

А1он
Со пцовки и закани, двајца насилници, инаку приматели на социјална помош, вчера напладне упаднале во кочанскиот Центар за социјална работа. Прво им се заканувале на