klicko

Uncategorized

(ВИДЕО) Кличко: Ова е голем терористички напад, се закануваат нови удари

А1он
Градоначалникот на Киев Виталиј Кличко на Телеграм објави нова информација за рускиот ракетен напад врз главниот град на Украина. Тој вели дека „руските варвари извршија
Свет

Кличко: Мобилизацијата и заканите нема да му помогнат на Путин

А1он
Мобилизацијата и нуклеарните закани нема да му помогнат на агресорот во неговите напори да ја освои и уништи Украина и Украинците, изјави градоначалникот на Киев,
Свет

Кличко: Русија секојдневно покажува дека е земја на диктатура

А1он
Неопходно е повторно да се воспостави „железната завеса“. Русија секојдневно покажува дека е земја на диктатура, а повеќе од 70 отсто од Русите го поддржуваат
Свет

Градоначалниците на европски метрополи насамарени, разговарале со лажен Кличко

А1он
Градоначалниците на неколку европски метрополи беа измамени да учествуваат во видео повик со градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко. Градоначалничката на Берлин Франциска Гифи во петокот
Свет

(ВИДЕО) Кличко: Главна цел на Русија останува освојувањe на Киев

А1он
Русија се уште се надева дека ќе го преземе главниот град на Украина рече во обраќањето на Светскиот економски офрум во Давос, градоначалникот на Кииев,
Свет

Кличко: Киев ќе ги преименува улиците и плоштадите кои имаат врски со Русија

А1он
Градоначалникот на Киев најави дека се планира преименување на улиците и плоштадите во главниот град кои во моментов се поврзани со Русија. Виталиј Кличко изјави
Свет

Братот на градоначалникот на Киев вели дека животот полека се враќа во украинската престолнина

А1он
Владимир Кличко, брат на градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, зборуваше за Би-Би-Си, при што рече дека главниот град на Украина полека се враќа во живот.
Свет

Кличко: Зеленски отпатува во Германија

А1он
Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, на Твитер објави дека претседателот Володимир Зеленски отпатувал во Германија на средба. Друзі! Сьогодні дуже важливе об’єднання усіх сил –
Свет

Кличко: Од почетокот на руската инвазија во Киев загинаа повеќе од 100 цивили

А1он
Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, изјави дека повеќе од 100 луѓе загинале во главниот град на Украина откако Русија ја нападна Украина. Тој додаде дека