klicko

Свет

Кличко: Причината за оваа бесмислена војна е нашата желба да бидеме дел од европското семејство

А1он
Градоначалникот на Киев Виталиј Кличко изјави дека на Украина и е потребна меѓународна помош за обнова за „да изгради европска иднина одвоена од авторитарната и
Свет

Кличко: Соборени се неколку руски ракети над Киев

А1он
Градоначалникот на Киев Виталиј Кличко изјави дека системите за противвоздушна одбрана над главниот град собориле неколку проектили. „Неколку ракети кои летаа кон Киев беа соборени
Свет

Кличко: Три лица загинаа во рускиот ракетен напад на Киев

А1он
Три лица загинаа во руското ракетирање врз инфраструктурата на Киев, соопшти денеска градоначалникот на украинската престолнина Виталиј Кличко. Во соопштението на кабинетот на градоначалникот се
Свет

Кличко до граѓаните на Киев: Останете во засолништата

А1он
Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, вели дека по нападот со дрон избил пожар во станбена зграда во главниот град. Кличко наведува дека лекари и пожарникари
Uncategorized

(ВИДЕО) Кличко: Ова е голем терористички напад, се закануваат нови удари

А1он
Градоначалникот на Киев Виталиј Кличко на Телеграм објави нова информација за рускиот ракетен напад врз главниот град на Украина. Тој вели дека „руските варвари извршија
Свет

Кличко: Мобилизацијата и заканите нема да му помогнат на Путин

А1он
Мобилизацијата и нуклеарните закани нема да му помогнат на агресорот во неговите напори да ја освои и уништи Украина и Украинците, изјави градоначалникот на Киев,
Свет

Кличко: Русија секојдневно покажува дека е земја на диктатура

А1он
Неопходно е повторно да се воспостави „железната завеса“. Русија секојдневно покажува дека е земја на диктатура, а повеќе од 70 отсто од Русите го поддржуваат
Свет

Градоначалниците на европски метрополи насамарени, разговарале со лажен Кличко

А1он
Градоначалниците на неколку европски метрополи беа измамени да учествуваат во видео повик со градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко. Градоначалничката на Берлин Франциска Гифи во петокот
Свет

(ВИДЕО) Кличко: Главна цел на Русија останува освојувањe на Киев

А1он
Русија се уште се надева дека ќе го преземе главниот град на Украина рече во обраќањето на Светскиот економски офрум во Давос, градоначалникот на Кииев,